Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
          Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018           
              Live Results @  www.tumeytiming.com              
                 Susquehanna University  Track                 
 
Event 32  Girls Shot Put
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Flight  1                                                      
  1 Gaugler, Ashley              Selinsgrove Area      28-06.50
  2 Snyder, Samantha             Milton Area           25-03.50
  3 Farrare, Victoria            Bloomsburg            24-10.50
  4 Neidig, Mylea                Milton Area           24-07.00
  5 Reed, Elise                  Bloomsburg            23-04.00
  6 Doebler, Makensi             Loyalsock Twp         23-03.00
  7 Renno, DaniRae               Mount Carmel Area     22-09.00
  8 Shedleski, Lauren            Mount Carmel Area     22-06.00
  9 Free, Breanna                Loyalsock Twp         21-07.75
 10 Nienhueser, Emily            Bloomsburg            21-05.75
Flight  2                                                      
  1 Klinger, Piper               Selinsgrove Area      41-05.00
  2 Snyder, Kamryn               Milton Area           35-01.25
  3 Swineford, Kailey            Midd-West             35-00.50
  4 Divers, Hayden               Warrior Run           33-03.25
  5 Tutler, Za'lmah              Lewisburg Area        32-03.00
  6 Teats, Rachel                Midd-West             31-02.50
  7 James, Jane                  Warrior Run           31-00.00
  8 Kratzer, Sarah               Shamokin Area         30-09.50
  9 Nazih, Kamilya               Shamokin Area         30-01.25
 10 Kerstetter, Michelle         Southern Col          28-07.00
 11 Lewis, Janel                 Selinsgrove Area      28-03.00
 12 Malicky, Lyndsay             Jersey Shore Area     28-02.50
 13 Burd, Breanna                Southern Col          28-00.00
 14 Parcell, Jordan              Central Columbia      27-11.50
 15 Tolomay, Sienna              Loyalsock Twp         27-00.00
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Klinger, Piper               Selinsgrove Area      41-05.00
  2 Snyder, Kamryn               Milton Area           35-01.25
  3 Swineford, Kailey            Midd-West             35-00.50
  4 Divers, Hayden               Warrior Run           33-03.25
  5 Tutler, Za'lmah              Lewisburg Area        32-03.00
  6 Teats, Rachel                Midd-West             31-02.50
  7 James, Jane                  Warrior Run           31-00.00
  8 Kratzer, Sarah               Shamokin Area         30-09.50
  9 Nazih, Kamilya               Shamokin Area         30-01.25
 10 Kerstetter, Michelle         Southern Col          28-07.00
 11 Gaugler, Ashley              Selinsgrove Area      28-06.50
 12 Lewis, Janel                 Selinsgrove Area      28-03.00
 13 Malicky, Lyndsay             Jersey Shore Area     28-02.50
 14 Burd, Breanna                Southern Col          28-00.00
 15 Parcell, Jordan              Central Columbia      27-11.50
 16 Tolomay, Sienna              Loyalsock Twp         27-00.00
 17 Snyder, Samantha             Milton Area           25-03.50
 18 Farrare, Victoria            Bloomsburg            24-10.50
 19 Neidig, Mylea                Milton Area           24-07.00
 20 Reed, Elise                  Bloomsburg            23-04.00
 21 Doebler, Makensi             Loyalsock Twp         23-03.00
 22 Renno, DaniRae               Mount Carmel Area     22-09.00
 23 Shedleski, Lauren            Mount Carmel Area     22-06.00
 24 Free, Breanna                Loyalsock Twp         21-07.75
 25 Nienhueser, Emily            Bloomsburg            21-05.75