Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
          Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018           
              Live Results @  www.tumeytiming.com              
                 Susquehanna University  Track                 
 
Event 31  Boys Shot Put
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Flight  1                                                      
  1 Rauch, Nevin                 Milton Area           40-03.50
  2 Burkhart, Jeff               Warrior Run           39-07.50
  3 Zalar, Blake                 Shamokin Area         36-09.25
  4 Rolle, Jarred                New Oxford            36-08.50
  5 Fausey, Matt                 Jersey Shore Area     36-07.00
  6 Krakowski, Collin            Mount Carmel Area     36-00.00
  7 Stabinski, John              Southern Col          35-07.00
  8 Krakowski, Connor            Mount Carmel Area     35-06.00
  9 Pence, Christian             New Oxford            34-10.00
 10 Klingler, Cameron            Midd-West             34-08.00
 11 Hornberger, Brian            Shamokin Area         33-01.50
 12 DeBerry, Liam                Milton Area           33-00.00
 13 Stambaugh, Zander            New Oxford            32-10.00
 14 Eveland, Alexx               Central Columbia      31-07.00
Flight  2                                                      
  1 Dreese, Keith                Selinsgrove Area      54-03.00
  2 Gose, Josh                   Lewisburg Area        48-06.00
  3 Wolf, Brennan                Selinsgrove Area      47-03.00
  4 Donlan, Troy                 Southern Col          46-08.00
  5 Tiffin, Michael              Lewisburg Area        44-06.00
  6 Knowles, Matt                Shamokin Area         44-01.00
  7 Shemory, Elijah              Jersey Shore Area     43-01.25
  8 McGinley, William            Bloomsburg            42-08.50
  9 Benfer, Garrett              Selinsgrove Area      41-02.00
 10 Breed, Mason                 Mifflinburg Area      39-01.50
 11 Knott, Hunter                Loyalsock Twp         36-10.50
 12 Haines, Sean                 Mifflinburg Area      34-02.25
 13 Fagnano, Nathan              Loyalsock Twp         30-11.00
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Dreese, Keith                Selinsgrove Area      54-03.00
  2 Gose, Josh                   Lewisburg Area        48-06.00
  3 Wolf, Brennan                Selinsgrove Area      47-03.00
  4 Donlan, Troy                 Southern Col          46-08.00
  5 Tiffin, Michael              Lewisburg Area        44-06.00
  6 Knowles, Matt                Shamokin Area         44-01.00
  7 Shemory, Elijah              Jersey Shore Area     43-01.25
  8 McGinley, William            Bloomsburg            42-08.50
  9 Benfer, Garrett              Selinsgrove Area      41-02.00
 10 Rauch, Nevin                 Milton Area           40-03.50
 11 Burkhart, Jeff               Warrior Run           39-07.50
 12 Breed, Mason                 Mifflinburg Area      39-01.50
 13 Knott, Hunter                Loyalsock Twp         36-10.50
 14 Zalar, Blake                 Shamokin Area         36-09.25
 15 Rolle, Jarred                New Oxford            36-08.50
 16 Fausey, Matt                 Jersey Shore Area     36-07.00
 17 Krakowski, Collin            Mount Carmel Area     36-00.00
 18 Stabinski, John              Southern Col          35-07.00
 19 Krakowski, Connor            Mount Carmel Area     35-06.00
 20 Pence, Christian             New Oxford            34-10.00
 21 Klingler, Cameron            Midd-West             34-08.00
 22 Haines, Sean                 Mifflinburg Area      34-02.25
 23 Hornberger, Brian            Shamokin Area         33-01.50
 24 DeBerry, Liam                Milton Area           33-00.00
 25 Stambaugh, Zander            New Oxford            32-10.00
 26 Eveland, Alexx               Central Columbia      31-07.00
 27 Fagnano, Nathan              Loyalsock Twp         30-11.00