Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
          Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018           
              Live Results @  www.tumeytiming.com              
                 Susquehanna University  Track                 
 
Event 27  Girls Triple Jump
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Flight  1                                                      
  1 Devito, Jenna                Milton Area           31-04.25
  2 Fessler, Lizabeth            Lewisburg Area        31-02.00
  3 McCormack, Jamie             Warrior Run           31-01.75
  4 Wagner, Lauren               Shamokin Area         30-08.75
  5 Mayer, Adelyn                Loyalsock Twp         29-06.75
  6 Halon, Abby                  Southern Col          29-00.00
  7 Wenrick, Kay                 Mifflinburg Area      28-09.25
Flight  2                                                      
  1 Lukowski, Amiah              Greater Nant          35-05.50
  2 Wasilewski, Emilee           Mount Carmel Area     34-11.50
  3 Umpstead, Jessica            Montgomery Area       34-09.00
  4 Williard, Madison            Selinsgrove Area      34-00.00
  5 Knecht, Hannah               Loyalsock Twp         33-07.50
  6 Doll, Hannah                 Selinsgrove Area      33-06.50
  7 Wanamaker, Kaylee            Milton Area           33-00.50
  8 Trivelpiece, Kierra          Warrior Run           32-05.00
  9 Varano, Nicole               Mount Carmel Area     32-03.00
 10 Sharrow, Cassie              Southern Col          31-06.25
 11 Jennings, Cameron            Central Columbia      31-03.75
 12 Pennings, Carson             New Oxford            31-02.00
 13 Swaldi, Hailey               Mount Carmel Area     30-07.50
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Lukowski, Amiah              Greater Nant          35-05.50
  2 Wasilewski, Emilee           Mount Carmel Area     34-11.50
  3 Umpstead, Jessica            Montgomery Area       34-09.00
  4 Williard, Madison            Selinsgrove Area      34-00.00
  5 Knecht, Hannah               Loyalsock Twp         33-07.50
  6 Doll, Hannah                 Selinsgrove Area      33-06.50
  7 Wanamaker, Kaylee            Milton Area           33-00.50
  8 Trivelpiece, Kierra          Warrior Run           32-05.00
  9 Varano, Nicole               Mount Carmel Area     32-03.00
 10 Sharrow, Cassie              Southern Col          31-06.25
 11 Devito, Jenna                Milton Area           31-04.25
 12 Jennings, Cameron            Central Columbia      31-03.75
 13 Pennings, Carson             New Oxford            31-02.00
 13 Fessler, Lizabeth            Lewisburg Area        31-02.00
 15 McCormack, Jamie             Warrior Run           31-01.75
 16 Wagner, Lauren               Shamokin Area         30-08.75
 17 Swaldi, Hailey               Mount Carmel Area     30-07.50
 18 Mayer, Adelyn                Loyalsock Twp         29-06.75
 19 Halon, Abby                  Southern Col          29-00.00
 20 Wenrick, Kay                 Mifflinburg Area      28-09.25