Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
          Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018           
              Live Results @  www.tumeytiming.com              
                 Susquehanna University  Track                 
 
Event 25  Girls Long Jump
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Flight  1                                                      
  1 Bacher, Franzi               New Oxford            16-02.25
  2 Dilretto, Celia              Bloomsburg            15-04.00
  3 Wanamaker, Kaylee            Milton Area           14-08.00
  4 Doll, Hannah                 Selinsgrove Area      14-05.00
  5 Pennings, Carson             New Oxford            14-04.00
  6 Gelnett, Kassie              Selinsgrove Area      14-03.50
  7 Maihle, Madison              Jersey Shore Area     14-01.00
  8 Swaldi, Hailey               Mount Carmel Area     13-10.00
  9 Brouse, Mikaela              Southern Col          13-08.00
 10 McCormack, Jamie             Warrior Run           13-07.00
 11 Wenrick, Kay                 Mifflinburg Area      12-09.00
 12 Betz, Kailey                 Warrior Run           12-07.50
 13 Lisimba-Alveraz, Jamila      Milton Area           12-07.00
 14 Kingston, Lindsey            Central Columbia      12-01.00
Flight  2                                                      
  1 Gardner, Sophia              Loyalsock Twp         17-07.00
  2 Neylon, Charlotte            Loyalsock Twp         16-09.00
  3 Hoffman, Megan               Selinsgrove Area      16-06.50
  4 Lukowski, Amiah              Greater Nant          16-05.50
  5 Little, Bailey               Mount Carmel Area     16-04.50
  6 Rine, Averi                  Millville             16-03.00
  7 Umpstead, Jessica            Montgomery Area       15-09.50
  8 Knecht, Hannah               Loyalsock Twp         15-04.50
  9 Harvey, Darciel              Milton Area           15-03.25
 10 Jennings, Cameron            Central Columbia      15-01.50
 11 Feliciano, Angelina          Mifflinburg Area      15-01.25
 12 Wasilewski, Emilee           Mount Carmel Area     14-08.75
 13 Trivelpiece, Kierra          Warrior Run           14-05.75
 14 Pennings, Chloe              New Oxford            14-04.00
 15 Sharrow, Cassie              Southern Col          13-11.50
 16 Bailey, Elise                Central Columbia      13-02.50
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Gardner, Sophia              Loyalsock Twp         17-07.00
  2 Neylon, Charlotte            Loyalsock Twp         16-09.00
  3 Hoffman, Megan               Selinsgrove Area      16-06.50
  4 Lukowski, Amiah              Greater Nant          16-05.50
  5 Little, Bailey               Mount Carmel Area     16-04.50
  6 Rine, Averi                  Millville             16-03.00
  7 Bacher, Franzi               New Oxford            16-02.25
  8 Umpstead, Jessica            Montgomery Area       15-09.50
  9 Knecht, Hannah               Loyalsock Twp         15-04.50
 10 Dilretto, Celia              Bloomsburg            15-04.00
 11 Harvey, Darciel              Milton Area           15-03.25
 12 Jennings, Cameron            Central Columbia      15-01.50
 13 Feliciano, Angelina          Mifflinburg Area      15-01.25
 14 Wasilewski, Emilee           Mount Carmel Area     14-08.75
 15 Wanamaker, Kaylee            Milton Area           14-08.00
 16 Trivelpiece, Kierra          Warrior Run           14-05.75
 17 Doll, Hannah                 Selinsgrove Area      14-05.00
 18 Pennings, Chloe              New Oxford            14-04.00
 18 Pennings, Carson             New Oxford            14-04.00
 20 Gelnett, Kassie              Selinsgrove Area      14-03.50
 21 Maihle, Madison              Jersey Shore Area     14-01.00
 22 Sharrow, Cassie              Southern Col          13-11.50
 23 Swaldi, Hailey               Mount Carmel Area     13-10.00
 24 Brouse, Mikaela              Southern Col          13-08.00
 25 McCormack, Jamie             Warrior Run           13-07.00
 26 Bailey, Elise                Central Columbia      13-02.50
 27 Wenrick, Kay                 Mifflinburg Area      12-09.00
 28 Betz, Kailey                 Warrior Run           12-07.50
 29 Lisimba-Alveraz, Jamila      Milton Area           12-07.00
 30 Kingston, Lindsey            Central Columbia      12-01.00