Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
            Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Cerezo, John                 Selinsgrove Area       2:15.99    
  2 Helwig, Cole                 Southern Col           2:20.11    
  3 Clinton, Jon                 New Oxford             2:20.59    
  4 Trathen, Aiden               Southern Col           2:21.71    
  5 Feerrar, Matthew             Meadowbrook            2:23.72    
  6 Swineford, Jacob             Selinsgrove Area       2:25.84    
  7 Woodley, Josh                Bloomsburg             2:27.75    
  8 McCarthy, Cameron            Bloomsburg             2:29.20    
  9 Flederbach, Tyler            Milton Area            2:30.02    
 10 Tloczynski, Eric             Bloomsburg             2:30.61    
 11 Seesholtz, Koy               Central Columbia       2:30.63    
 12 Gaugler, Justin              Milton Area            2:33.05    
Section  2                                                         
  1 Shoemaker, Logan             Midd-West              2:07.67    
  2 Quintana, Alejandro          Loyalsock Twp          2:09.85    
  3 Mummert, Hunter              Jersey Shore Area      2:10.15    
  4 Broadt, Josh                 Central Columbia       2:10.27    
  5 Jenkins, Ethan               Selinsgrove Area       2:11.52    
  6 Moser, Anthony               Mount Carmel Area      2:13.33    
  7 Ebersole, Wyatt              Mifflinburg Area       2:15.45    
  8 Marks, Dan                   Mifflinburg Area       2:16.81    
  9 Jennings, Dominic            Loyalsock Twp          2:20.91    
Section  3                                                         
  1 Magyar, Addison              Warrior Run            2:02.06    
  2 Adams, Tyler                 Mount Carmel Area      2:04.49    
  3 Nickolaus, Matt              Loyalsock Twp          2:06.93    
  4 Lawler, Derek                Mount Carmel Area      2:07.85    
  5 Cole, Dennis                 Shamokin Area          2:09.27    
  6 Guinn-Bailey, Kellan         Milton Area            2:10.34    
  7 Golden, Dawuan               New Oxford             2:10.47    
  8 Olah, Joseph                 Shamokin Area          2:21.03    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Magyar, Addison              Warrior Run            2:02.06   3
  2 Adams, Tyler                 Mount Carmel Area      2:04.49   3
  3 Nickolaus, Matt              Loyalsock Twp          2:06.93   3
  4 Shoemaker, Logan             Midd-West              2:07.67   2
  5 Lawler, Derek                Mount Carmel Area      2:07.85   3
  6 Cole, Dennis                 Shamokin Area          2:09.27   3
  7 Quintana, Alejandro          Loyalsock Twp          2:09.85   2
  8 Mummert, Hunter              Jersey Shore Area      2:10.15   2
  9 Broadt, Josh                 Central Columbia       2:10.27   2
 10 Guinn-Bailey, Kellan         Milton Area            2:10.34   3
 11 Golden, Dawuan               New Oxford             2:10.47   3
 12 Jenkins, Ethan               Selinsgrove Area       2:11.52   2
 13 Moser, Anthony               Mount Carmel Area      2:13.33   2
 14 Ebersole, Wyatt              Mifflinburg Area       2:15.45   2
 15 Cerezo, John                 Selinsgrove Area       2:15.99   1
 16 Marks, Dan                   Mifflinburg Area       2:16.81   2
 17 Helwig, Cole                 Southern Col           2:20.11   1
 18 Clinton, Jon                 New Oxford             2:20.59   1
 19 Jennings, Dominic            Loyalsock Twp          2:20.91   2
 20 Olah, Joseph                 Shamokin Area          2:21.03   3
 21 Trathen, Aiden               Southern Col           2:21.71   1
 22 Feerrar, Matthew             Meadowbrook            2:23.72   1
 23 Swineford, Jacob             Selinsgrove Area       2:25.84   1
 24 Woodley, Josh                Bloomsburg             2:27.75   1
 25 McCarthy, Cameron            Bloomsburg             2:29.20   1
 26 Flederbach, Tyler            Milton Area            2:30.02   1
 27 Tloczynski, Eric             Bloomsburg             2:30.61   1
 28 Seesholtz, Koy               Central Columbia       2:30.63   1
 29 Gaugler, Justin              Milton Area            2:33.05   1