Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
            Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 11  Girls 400 Meter Run
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Naugle, Emma                 Selinsgrove Area       1:14.98    
  2 Forbes, Makahalee            Milton Area            1:16.18    
Section  2                                                         
  1 Martin, Aubre                Midd-West              1:07.81    
  2 Swineford, Emma              Midd-West              1:08.65    
  3 Anderson, Michelle           Central Columbia       1:10.61    
  4 Batts, Makayla               New Oxford             1:11.08    
  5 Maresca, Monica              Southern Col           1:11.58    
  6 Waltz, Sarah                 Loyalsock Twp          1:12.00    
  7 Temple, Madison              Central Columbia       1:12.29    
  8 Norowski, Riliegh            Shamokin Area          1:12.83    
Section  3                                                         
  1 Wood, Cadee                  Warrior Run            1:05.91    
  2 Wendt, Regi                  Milton Area            1:07.02    
  3 Keegan, Meaghan              Jersey Shore Area      1:07.27    
  4 Krebs, Kolbi                 Mount Carmel Area      1:07.70    
  5 Jones, Kylie                 Warrior Run            1:08.25    
  6 Hackenburg, Alexa            Mifflinburg Area       1:08.73    
  7 Kramer, Emma                 Shamokin Area          1:12.00    
Section  4                                                         
  1 Poust, Lilian                Selinsgrove Area       1:02.49    
  2 Machmer, Erin                Loyalsock Twp          1:04.52    
  3 Doebler, Brianna             Mifflinburg Area       1:05.43    
  4 Keister, Alyssa              Midd-West              1:05.64    
  5 Yodock, Erica                Bloomsburg             1:06.75    
  6 McConnell, Carli             Jersey Shore Area      1:07.67    
  7 Stambaugh, Melania           New Oxford             1:09.17    
  8 Zeisloft, Olivia             Central Columbia       1:09.73    
Section  5                                                         
  1 Hoffman, Megan               Selinsgrove Area         58.46    
  2 Harmon, Sage                 Bloomsburg               59.93    
  3 Davis, Hanna                 Southern Col           1:01.83    
  4 Little, Bailey               Mount Carmel Area      1:04.12    
  5 Shoemaker, Mya               Warrior Run            1:04.16    
  6 Thrush, Alexa                Bloomsburg             1:04.80    
  7 Sechrist, Aubrey             Jersey Shore Area      1:05.04    
  8 Smith, Chloe                 Mount Carmel Area      1:07.04    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Hoffman, Megan               Selinsgrove Area         58.46   5
  2 Harmon, Sage                 Bloomsburg               59.93   5
  3 Davis, Hanna                 Southern Col           1:01.83   5
  4 Poust, Lilian                Selinsgrove Area       1:02.49   4
  5 Little, Bailey               Mount Carmel Area      1:04.12   5
  6 Shoemaker, Mya               Warrior Run            1:04.16   5
  7 Machmer, Erin                Loyalsock Twp          1:04.52   4
  8 Thrush, Alexa                Bloomsburg             1:04.80   5
  9 Sechrist, Aubrey             Jersey Shore Area      1:05.04   5
 10 Doebler, Brianna             Mifflinburg Area       1:05.43   4
 11 Keister, Alyssa              Midd-West              1:05.64   4
 12 Wood, Cadee                  Warrior Run            1:05.91   3
 13 Yodock, Erica                Bloomsburg             1:06.75   4
 14 Wendt, Regi                  Milton Area            1:07.02   3
 15 Smith, Chloe                 Mount Carmel Area      1:07.04   5
 16 Keegan, Meaghan              Jersey Shore Area      1:07.27   3
 17 McConnell, Carli             Jersey Shore Area      1:07.67   4
 18 Krebs, Kolbi                 Mount Carmel Area      1:07.70   3
 19 Martin, Aubre                Midd-West              1:07.81   2
 20 Jones, Kylie                 Warrior Run            1:08.25   3
 21 Swineford, Emma              Midd-West              1:08.65   2
 22 Hackenburg, Alexa            Mifflinburg Area       1:08.73   3
 23 Stambaugh, Melania           New Oxford             1:09.17   4
 24 Zeisloft, Olivia             Central Columbia       1:09.73   4
 25 Anderson, Michelle           Central Columbia       1:10.61   2
 26 Batts, Makayla               New Oxford             1:11.08   2
 27 Maresca, Monica              Southern Col           1:11.58   2
 28 Kramer, Emma                 Shamokin Area          1:12.00   3
 28 Waltz, Sarah                 Loyalsock Twp          1:12.00   2
 30 Temple, Madison              Central Columbia       1:12.29   2
 31 Norowski, Riliegh            Shamokin Area          1:12.83   2
 32 Naugle, Emma                 Selinsgrove Area       1:14.98   1
 33 Forbes, Makahalee            Milton Area            1:16.18   1