Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
            Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Maturani, Matt               Milton Area            5:14.9h    
  2 Linn, Dylan                  Mifflinburg Area       5:15.8h    
  3 Long, Peter                  Mount Carmel Area      5:17.8h    
  4 Barnett, Nate                Milton Area            5:26.7h    
  5 Woodley, Josh                Bloomsburg             5:28.8h    
  6 Foltz, Tyler                 Mifflinburg Area       5:29.1h    
  7 Snyder, Jonah                Milton Area            5:30.0h    
  8 Reitenbach, Mason            Selinsgrove Area       5:31.0h    
  9 Yost, Connor                 Bloomsburg             5:34.1h    
 10 Tloczynski, Eric             Bloomsburg             5:50.4h    
Section  2                                                         
  1 Adams, Andrew                Warrior Run            4:50.3h    
  2 Busch, Jacob                 Central Columbia       4:58.8h    
  3 Allison, Tanner              Jersey Shore Area      5:01.4h    
  4 Davies, Tyler                Central Columbia       5:06.1h    
  5 Anascavage, Conner           Shamokin Area          5:09.2h    
  6 Houseknecht, Reese           Southern Col           5:19.5h    
  7 Beiler, Bennet               Selinsgrove Area       5:34.6h    
  8 Golden, Tayshawn             New Oxford             5:59.4h    
Section  3                                                         
  1 Knoebel, Ethan               Southern Col           4:37.6h    
  2 Hoffman, Cassidy             Warrior Run            4:40.7h    
  3 Serfass, Quinn               Loyalsock Twp          4:41.2h    
  4 Adams, Tyler                 Mount Carmel Area      4:46.8h    
  5 Quintana, Alejandro          Loyalsock Twp          4:48.0h    
  6 Sullivan, Ryan               Loyalsock Twp          4:50.3h    
  7 Broadt, Josh                 Central Columbia       4:50.7h    
  8 Gaugler, Evan                Selinsgrove Area       5:09.7h    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Knoebel, Ethan               Southern Col           4:37.6h   3
  2 Hoffman, Cassidy             Warrior Run            4:40.7h   3
  3 Serfass, Quinn               Loyalsock Twp          4:41.2h   3
  4 Adams, Tyler                 Mount Carmel Area      4:46.8h   3
  5 Quintana, Alejandro          Loyalsock Twp          4:48.0h   3
  6 Sullivan, Ryan               Loyalsock Twp          4:50.3h   3
  6 Adams, Andrew                Warrior Run            4:50.3h   2
  8 Broadt, Josh                 Central Columbia       4:50.7h   3
  9 Busch, Jacob                 Central Columbia       4:58.8h   2
 10 Allison, Tanner              Jersey Shore Area      5:01.4h   2
 11 Davies, Tyler                Central Columbia       5:06.1h   2
 12 Anascavage, Conner           Shamokin Area          5:09.2h   2
 13 Gaugler, Evan                Selinsgrove Area       5:09.7h   3
 14 Maturani, Matt               Milton Area            5:14.9h   1
 15 Linn, Dylan                  Mifflinburg Area       5:15.8h   1
 16 Long, Peter                  Mount Carmel Area      5:17.8h   1
 17 Houseknecht, Reese           Southern Col           5:19.5h   2
 18 Barnett, Nate                Milton Area            5:26.7h   1
 19 Woodley, Josh                Bloomsburg             5:28.8h   1
 20 Foltz, Tyler                 Mifflinburg Area       5:29.1h   1
 21 Snyder, Jonah                Milton Area            5:30.0h   1
 22 Reitenbach, Mason            Selinsgrove Area       5:31.0h   1
 23 Yost, Connor                 Bloomsburg             5:34.1h   1
 24 Beiler, Bennet               Selinsgrove Area       5:34.6h   2
 25 Tloczynski, Eric             Bloomsburg             5:50.4h   1
 26 Golden, Tayshawn             New Oxford             5:59.4h   2