Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
            Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/14/2018             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Krizan, Simeon               Loyalsock Twp            19.17    
  2 Speelman, Luke               New Oxford               19.68    
  3 Trowbridge, Curtis           Loyalsock Twp            20.29    
  4 Bainbridge, Austin           Shamokin Area            20.40    
  5 Allen, Ceaser                Milton Area              21.26    
Section  2                                                         
  1 Salvatori, Peyton            Loyalsock Twp            18.48    
  2 Johnson, Troy                Central Columbia         19.09    
  3 Shellenberger, Blake         Selinsgrove Area         19.11    
  4 Colon, Dante                 Mifflinburg Area         20.84    
  5 Carpenter, Steven            Shamokin Area            21.66    
Section  3                                                         
  1 Bedell, Zach                 Lewisburg Area           17.45    
  2 Caputo, Kenley               Milton Area              17.88    
  3 Rice, Quaylin                Milton Area              18.15    
  4 Chapman, CJ                  Mount Carmel Area        18.91    
  5 Boris, Brendan               Mount Carmel Area        19.71    
Section  4                                                         
  1 Bedford, Duncan              Southern Col             16.91    
  2 Brown, Deriq                 New Oxford               17.20    
  3 Marvin, Matt                 Central Columbia         17.50    
  4 Baughman, Trey               Meadowbrook              17.71    
  5 Shemory, Elijah              Jersey Shore Area        17.73    
  5 Catherman, Gray              Selinsgrove Area         17.73    
Section  5                                                         
  1 Buhr, Owen                   New Oxford               15.51    
  2 Keyser, Travis               Bloomsburg               16.23    
  3 Buggy, Marshall              Shamokin Area            16.56    
  4 Geist, Adin                  Selinsgrove Area         16.59    
  5 Manley, Tom                  Southern Col             16.67    
  6 Schreffler, Kameron          Lewisburg Area           16.95    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Buhr, Owen                   New Oxford               15.51   5
  2 Keyser, Travis               Bloomsburg               16.23   5
  3 Buggy, Marshall              Shamokin Area            16.56   5
  4 Geist, Adin                  Selinsgrove Area         16.59   5
  5 Manley, Tom                  Southern Col             16.67   5
  6 Bedford, Duncan              Southern Col             16.91   4
  7 Schreffler, Kameron          Lewisburg Area           16.95   5
  8 Brown, Deriq                 New Oxford               17.20   4
  9 Bedell, Zach                 Lewisburg Area           17.45   3
 10 Marvin, Matt                 Central Columbia         17.50   4
 11 Baughman, Trey               Meadowbrook              17.71   4
 12 Shemory, Elijah              Jersey Shore Area        17.73   4
 12 Catherman, Gray              Selinsgrove Area         17.73   4
 14 Caputo, Kenley               Milton Area              17.88   3
 15 Rice, Quaylin                Milton Area              18.15   3
 16 Salvatori, Peyton            Loyalsock Twp            18.48   2
 17 Chapman, CJ                  Mount Carmel Area        18.91   3
 18 Johnson, Troy                Central Columbia         19.09   2
 19 Shellenberger, Blake         Selinsgrove Area         19.11   2
 20 Krizan, Simeon               Loyalsock Twp            19.17   1
 21 Speelman, Luke               New Oxford               19.68   1
 22 Boris, Brendan               Mount Carmel Area        19.71   3
 23 Trowbridge, Curtis           Loyalsock Twp            20.29   1
 24 Bainbridge, Austin           Shamokin Area            20.40   1
 25 Colon, Dante                 Mifflinburg Area         20.84   2
 26 Allen, Ceaser                Milton Area              21.26   1
 27 Carpenter, Steven            Shamokin Area            21.66   2