Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
2022 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/17/2022 to 5/18/20
                Live Results at www.tumeytiming.com                
                       Whitehall Super Site                        
 
Event 64  Boys 4x400 Meter Relay AAA
================================================================   
    School                                               Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Liberty                                             3:27.95    
     1) Damian De Los santos suriel 11  2) Joshua Farrell 12       
     3) Emrick Leshko 11                4) Kenneth Ruiz 11         
  2 Bethlehem Catholic                                  3:33.04    
     1) Aidan Rompilla 11               2) Kensley Joasil 12       
     3) Kevin Soto 12                   4) Melkhi Britt 9          
  3 Pocono Mountain East                                3:35.60    
     1) Matthew Mohamed 11              2) Jake Campbell 12        
     3) Kealan Hutton 12                4) Alexander Meaders 12    
  4 Pleasant Valley High School                         3:35.62    
     1) Jarael Moore 9                  2) Raymond Lursen 12       
     3) Aidan Green 12                  4) Tyler Akob 12           
  5 East Stroudsburg Area South                         3:35.98    
     1) Marcus McNeil 11                2) Christian Gilmore 12    
     3) Bobby Mcclosky 12               4) Liam Davis 11           
  6 Northwestern Lehigh                                 3:36.69    
     1) Evan Anderson 11                2) Jackson Moyes 12        
     3) Ethan Kozlowski 10              4) Benjamin Bachman 9      
  7 Pocono Mountain West                                3:39.84    
     1) Jakhi Briley 11                 2) Michael Lawrence 12     
     3) Lorenzo Thompson 11             4) Mark Jackson 10         
  8 Jim Thorpe Area                                     3:43.49    
     1) Zeeshan Issifu 10               2) Ryan Bailor 11          
     3) Ivan Turczeniuk 11              4) Ridge Snyder 11         
Section  2                                                         
  1 Northampton Area                                    3:24.95    
     1) Victor Hunt 12                  2) Benjamin Henry 12       
     3) Shaun Apsley 12                 4) Logan Henry 12          
  2 Southern Lehigh                                     3:26.61    
     1) Dominik Lisicky 12              2) Jack Inglis 10          
     3) Aiden Tobin 12                  4) Chase Hensinger 12      
  3 Stroudsburg                                         3:28.68    
     1) Logan Weitzmann 10              2) Tyler Musser 11         
     3) Liam McLaughlin 12              4) Jaylen Morrison 12      
  4 Emmaus                                              3:28.71    
     1) Holden Brown 12                 2) Zac Olszewski 12        
     3) Tyler Hargis 12                 4) Blaise Verrastro 11     
  5 Louis E. Dieruff                                    3:30.83    
     1) Delferson Contreras 10          2) Mekhi Ashby 10          
     3) Jack Sanchez Cuesta 11          4) Richard Suarez 10       
  6 Parkland                                            3:32.01    
     1) Andrew Beers 10                 2) Brady Hoffman 11        
     3) Vincent Rizzuto 12              4) Tyler Rothrock 10       
  7 Nazareth Area                                       3:37.80    
     1) Jordan Gagner 11                2) Robert Pitsko 12        
     3) Cameron Koch 12                 4) Nicco Mastromonaco 12   
  8 Notre Dame Green Pond                               3:38.33    
     1) Austin Karwacki 12              2) Michael Maslonka 10     
     3) Ryan Kothstein 12               4) James Wisecarver 10     
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Northampton Area                                    3:24.95   2
     1) Victor Hunt 12                  2) Benjamin Henry 12       
     3) Shaun Apsley 12                 4) Logan Henry 12          
  2 Southern Lehigh                                     3:26.61   2
     1) Dominik Lisicky 12              2) Jack Inglis 10          
     3) Aiden Tobin 12                  4) Chase Hensinger 12      
  3 Liberty                                             3:27.95   1
     1) Damian De Los santos suriel 11  2) Joshua Farrell 12       
     3) Emrick Leshko 11                4) Kenneth Ruiz 11         
  4 Stroudsburg                                         3:28.68   2
     1) Logan Weitzmann 10              2) Tyler Musser 11         
     3) Liam McLaughlin 12              4) Jaylen Morrison 12      
  5 Emmaus                                              3:28.71   2
     1) Holden Brown 12                 2) Zac Olszewski 12        
     3) Tyler Hargis 12                 4) Blaise Verrastro 11     
  6 Louis E. Dieruff                                    3:30.83   2
     1) Delferson Contreras 10          2) Mekhi Ashby 10          
     3) Jack Sanchez Cuesta 11          4) Richard Suarez 10       
  7 Parkland                                            3:32.01   2
     1) Andrew Beers 10                 2) Brady Hoffman 11        
     3) Vincent Rizzuto 12              4) Tyler Rothrock 10       
  8 Bethlehem Catholic                                  3:33.04   1
     1) Aidan Rompilla 11               2) Kensley Joasil 12       
     3) Kevin Soto 12                   4) Melkhi Britt 9          
  9 Pocono Mountain East                                3:35.60   1
     1) Matthew Mohamed 11              2) Jake Campbell 12        
     3) Kealan Hutton 12                4) Alexander Meaders 12    
 10 Pleasant Valley High School                         3:35.62   1
     1) Jarael Moore 9                  2) Raymond Lursen 12       
     3) Aidan Green 12                  4) Tyler Akob 12           
 11 East Stroudsburg Area South                         3:35.98   1
     1) Marcus McNeil 11                2) Christian Gilmore 12    
     3) Bobby Mcclosky 12               4) Liam Davis 11           
 12 Northwestern Lehigh                                 3:36.69   1
     1) Evan Anderson 11                2) Jackson Moyes 12        
     3) Ethan Kozlowski 10              4) Benjamin Bachman 9      
 13 Nazareth Area                                       3:37.80   2
     1) Jordan Gagner 11                2) Robert Pitsko 12        
     3) Cameron Koch 12                 4) Nicco Mastromonaco 12   
 14 Notre Dame Green Pond                               3:38.33   2
     1) Austin Karwacki 12              2) Michael Maslonka 10     
     3) Ryan Kothstein 12               4) James Wisecarver 10     
 15 Pocono Mountain West                                3:39.84   1
     1) Jakhi Briley 11                 2) Michael Lawrence 12     
     3) Lorenzo Thompson 11             4) Mark Jackson 10         
 16 Jim Thorpe Area                                     3:43.49   1
     1) Zeeshan Issifu 10               2) Ryan Bailor 11          
     3) Ivan Turczeniuk 11              4) Ridge Snyder 11