Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
2022 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/17/2022 to 5/18/20
                Live Results at www.tumeytiming.com                
                       Whitehall Super Site                        
 
Event 50  Boys Javelin Throw AA
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Flight  1                                                          
  1 Alex Konze                10 Palmerton Area          149-01    
  2 Trevor Regits             11 Catasauqua              136-07    
  3 Dylan Smoyer              12 Northern Lehigh         127-07    
  4 Ben Kreitzer               9 Nativity Bvm            122-11    
  5 Gannon Walcott            11 Schuylkill H            120-00    
  6 Thomas Lohin              11 Minersville Area        111-10    
  7 Dylan Rodino               9 Marian Catholic         102-02    
Flight  2                                                          
  1 Dean Bartels              12 Palisades               150-02    
  2 Harrison Dailey           12 Palmerton Area          149-01    
  3 Lucas Heydt               12 Palmerton Area          147-06    
  4 Jace Hershey              11 Pen Argyl Area          141-04    
  5 Brad Jones                10 Panther Valley          140-06    
  6 Bailey Smith              11 Northern Lehigh         124-06    
  7 Cole Dorshimer            12 Pen Argyl Area          123-04    
  8 Bryce Umbenhauer          11 Schuylkill H            117-01    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Dean Bartels              12 Palisades               150-02   2
  2 Alex Konze                10 Palmerton Area          149-01   1
  2 Harrison Dailey           12 Palmerton Area          149-01   2
  4 Lucas Heydt               12 Palmerton Area          147-06   2
  5 Jace Hershey              11 Pen Argyl Area          141-04   2
  6 Brad Jones                10 Panther Valley          140-06   2
  7 Trevor Regits             11 Catasauqua              136-07   1
  8 Dylan Smoyer              12 Northern Lehigh         127-07   1
  9 Bailey Smith              11 Northern Lehigh         124-06   2
 10 Cole Dorshimer            12 Pen Argyl Area          123-04   2
 11 Ben Kreitzer               9 Nativity Bvm            122-11   1
 12 Gannon Walcott            11 Schuylkill H            120-00   1
 13 Bryce Umbenhauer          11 Schuylkill H            117-01   2
 14 Thomas Lohin              11 Minersville Area        111-10   1
 15 Dylan Rodino               9 Marian Catholic         102-02   1