Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
2022 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/17/2022 to 5/18/20
                Live Results at www.tumeytiming.com                
                       Whitehall Super Site                        
 
Event 40  Boys Long Jump AAA
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Flight  1                                                          
  1 Daniel Smith              12 Nazareth Area         21-03.75    
  2 Terry Thomas              11 North Schuylkill      21-03.00    
  3 Kevin Polonia             10 Stroudsburg           20-07.00    
  4 Joshua Pulver             10 Parkland              20-03.00    
  5 Tyler Aide                12 Nazareth Area         19-09.00    
  6 Damaurian Jones-Golson    12 Liberty               18-10.75    
  7 Nathan Howell             12 Blue Mountain         18-04.50    
Flight  2                                                          
  1 Colin Burdian             12 East Strouds          22-03.00    
  2 Logan Henry               12 Northampton Area      22-02.25    
  3 Kyle Moore                10 Emmaus                21-08.50    
  4 Aidan Rompilla            11 Bethlehem Catholic    21-00.50    
  5 Samuel Chedester          11 Easton Area           21-00.00    
  6 Kevin Soto                12 Bethlehem Catholic    20-09.50    
  7 Michael Lawrence          12 Pocono Mount          20-08.50    
  8 Nicolas Roof              12 Bethlehem Catholic    20-03.75    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Colin Burdian             12 East Strouds          22-03.00   2
  2 Logan Henry               12 Northampton Area      22-02.25   2
  3 Kyle Moore                10 Emmaus                21-08.50   2
  4 Daniel Smith              12 Nazareth Area         21-03.75   1
  5 Terry Thomas              11 North Schuylkill      21-03.00   1
  6 Aidan Rompilla            11 Bethlehem Catholic    21-00.50   2
  7 Samuel Chedester          11 Easton Area           21-00.00   2
  8 Kevin Soto                12 Bethlehem Catholic    20-09.50   2
  9 Michael Lawrence          12 Pocono Mount          20-08.50   2
 10 Kevin Polonia             10 Stroudsburg           20-07.00   1
 11 Nicolas Roof              12 Bethlehem Catholic    20-03.75   2
 12 Joshua Pulver             10 Parkland              20-03.00   1
 13 Tyler Aide                12 Nazareth Area         19-09.00   1
 14 Damaurian Jones-Golson    12 Liberty               18-10.75   1
 15 Nathan Howell             12 Blue Mountain         18-04.50   1