Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License                   5/16/2019 - 8:04 PM
        2019 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/15/2019 to 5/16/2019        
                                     Class  AAA                                      
                                Whitehall Super Site                                 
                                Last Completed Event                                 
 
Event 64  Boys 4x400 Meter Relay AAA
================================================================                     
    School                                               Finals                      
================================================================                     
Section  1                                                                           
  1 Easton Area                                         3:27.34                      
     1) Andrew Basile 11                2) Tarif Muhammad 9                          
     3) Joey Scalzo 11                  4) Rashon Walker 12                          
  2 Bangor Area                                         3:30.05                      
     1) Marino Bubba 11                 2) Gabriel Lawler 10                         
     3) Nate Owens 11                   4) Javon Pennix 12                           
  3 Southern Lehigh                                     3:32.70                      
     1) Adrian Rodriguez 11             2) Marcus Glueck 11                          
     3) Nate Cocco 12                   4) Dorian Singleton 11                       
  4 Louis E. Dieruff                                    3:34.28                      
     1) Vandi Kpaka 12                  2) Jadin Lugo 11                             
     3) Esdras Castellanos 11           4) Glenn Nunez 12                            
  5 Pleasant Valley High School                         3:37.20                      
     1) Wyatt Bray 11                   2) Ryan Bonser 9                             
     3) Tyler Akob 9                    4) Jack Stephens 11                          
  6 Northwestern Lehigh                                 3:39.03                      
     1) Ryan Haas 12                    2) Joshua Heilman 9                          
     3) Michael Rebert 11               4) Sam Seyfried 12                           
  7 Pocono Mountain East                                3:39.61                      
     1) Michael Stan 12                 2) Dylan Brooks 11                           
     3) Matthew Shermock 11             4) Tahir Thompson 12                         
  8 Pocono Mountain West                                3:40.72                      
     1) Kenson Thomas 10                2) Messiah Henderson 10                      
     3) Tye'mere Shields 10             4) Daniel Lawrence 11                        
Section  2                                                                           
  1 Wilson Area                                         3:24.83                      
     1) Quadir Collier 12               2) Beau Lantosh 11                           
     3) Lorenzo Sigue 11                4) Damon Simpson 9                           
  2 Parkland                                            3:26.36                      
     1) Sebastian Suriel 12             2) Mustapha Salau 10                         
     3) Noah Colon 11                   4) Ese Duke 12                               
  3 Stroudsburg                                         3:26.94                      
     1) Andrew Schneider 12             2) Matt Redondo-lopes 10                     
     3) William Marina 11               4) Andre Green 12                            
  4 Emmaus                                              3:29.44                      
     1) Jakob Smolinsky 11              2) Paul Petre 11                             
     3) Jacob Brown 12                  4) Mason Boyd 11                             
  5 Bethlehem Catholic                                  3:30.08                      
     1) Matt Stianche 11                2) Caden Giordano 12                         
     3) Tristan Buscemi 12              4) Marco Calantoni 10                        
  6 Tamaqua Area                                        3:31.65                      
     1) Jake Barron 11                  2) Christopher Osenbach 11                   
     3) Matt Kistler 11                 4) Derian Stianche 12                        
  7 Liberty                                             3:34.90                      
     1) Ezequiel Colon-dejesus 11       2) Graham Phillips 10                        
     3) Sander Sahaydak 10              4) Christian Tackett 11                      
 -- William Allen                                            DQ  out of zone (3-4)   
     1) Hernan Espinal 12               2) Terrance Jones 12                         
     3) Nickolas White 11               4) Duquan Stellingburg 12                    
===================================================================                  
    School                                               Finals  H#                  
===================================================================                  
Finals                                                                               
  1 Wilson Area                                         3:24.83   2                  
     1) Quadir Collier 12               2) Beau Lantosh 11                           
     3) Lorenzo Sigue 11                4) Damon Simpson 9                           
  2 Parkland                                            3:26.36   2                  
     1) Sebastian Suriel 12             2) Mustapha Salau 10                         
     3) Noah Colon 11                   4) Ese Duke 12                               
  3 Stroudsburg                                         3:26.94   2                  
     1) Andrew Schneider 12             2) Matt Redondo-lopes 10                     
     3) William Marina 11               4) Andre Green 12                            
  4 Easton Area                                         3:27.34   1                  
     1) Andrew Basile 11                2) Tarif Muhammad 9                          
     3) Joey Scalzo 11                  4) Rashon Walker 12                          
  5 Emmaus                                              3:29.44   2                  
     1) Jakob Smolinsky 11              2) Paul Petre 11                             
     3) Jacob Brown 12                  4) Mason Boyd 11                             
  6 Bangor Area                                         3:30.05   1                  
     1) Marino Bubba 11                 2) Gabriel Lawler 10                         
     3) Nate Owens 11                   4) Javon Pennix 12                           
  7 Bethlehem Catholic                                  3:30.08   2                  
     1) Matt Stianche 11                2) Caden Giordano 12                         
     3) Tristan Buscemi 12              4) Marco Calantoni 10                        
  8 Tamaqua Area                                        3:31.65   2                  
     1) Jake Barron 11                  2) Christopher Osenbach 11                   
     3) Matt Kistler 11                 4) Derian Stianche 12                        
  9 Southern Lehigh                                     3:32.70   1                  
     1) Adrian Rodriguez 11             2) Marcus Glueck 11                          
     3) Nate Cocco 12                   4) Dorian Singleton 11                       
 10 Louis E. Dieruff                                    3:34.28   1                  
     1) Vandi Kpaka 12                  2) Jadin Lugo 11                             
     3) Esdras Castellanos 11           4) Glenn Nunez 12                            
 11 Liberty                                             3:34.90   2                  
     1) Ezequiel Colon-dejesus 11       2) Graham Phillips 10                        
     3) Sander Sahaydak 10              4) Christian Tackett 11                      
 12 Pleasant Valley High School                         3:37.20   1                  
     1) Wyatt Bray 11                   2) Ryan Bonser 9                             
     3) Tyler Akob 9                    4) Jack Stephens 11                          
 13 Northwestern Lehigh                                 3:39.03   1                  
     1) Ryan Haas 12                    2) Joshua Heilman 9                          
     3) Michael Rebert 11               4) Sam Seyfried 12                           
 14 Pocono Mountain East                                3:39.61   1                  
     1) Michael Stan 12                 2) Dylan Brooks 11                           
     3) Matthew Shermock 11             4) Tahir Thompson 12                         
 15 Pocono Mountain West                                3:40.72   1                  
     1) Kenson Thomas 10                2) Messiah Henderson 10                      
     3) Tye'mere Shields 10             4) Daniel Lawrence 11                        
 -- William Allen                                            DQ   2 out of zone (3-4)
     1) Hernan Espinal 12               2) Terrance Jones 12                         
     3) Nickolas White 11               4) Duquan Stellingburg 12