Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
2019 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/15/2019 to 5/16/20
                            Class  AAA                             
                       Whitehall Super Site                        
 
Event 20  Boys 800 Meter Run AAA
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Christopher Osenbach      11 Tamaqua Area           2:01.62    
  2 Morgan O'Brien            12 Bangor Area            2:02.44    
  3 Marcos Hernandez          12 William Allen          2:03.96    
  4 Mark Magee                11 Emmaus                 2:04.13    
  5 Alex Pawlowski            11 William Allen          2:04.19    
  6 Evan Serafin              10 Nazareth Area          2:04.49    
  7 Tyler Akob                 9 Pleasant Valley        2:05.12    
  8 Marc Ramson               12 Southern Lehigh        2:08.29    
  9 Nathan Reimer             11 Parkland               2:10.56    
 10 Parker Daly               12 Stroudsburg            2:14.25    
 11 Andre Green               12 Stroudsburg            2:14.29    
Section  2                                                         
  1 Derian Stianche           12 Tamaqua Area           1:57.18    
  2 Dalton Domchek            12 Northampton Area       1:58.67    
  3 William Marina            11 Stroudsburg            1:59.13    
  4 Ryan Wycherley            12 Liberty                1:59.79    
  5 Paul Petre                11 Emmaus                 2:00.37    
  6 Marino Bubba              11 Bangor Area            2:00.48    
  7 Kevin Haas                11 Blue Mountain          2:00.81    
  8 Alec Di Cesare            10 Southern Lehigh        2:01.01    
  9 Alex Fillman              12 Southern Lehigh        2:01.36    
 10 John Koons                12 N Dame G. Pond         2:02.31    
 11 Travis Lahr               11 Nazareth Area          2:04.28    
 12 Christian Voloshen        11 Nazareth Area          2:04.40    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Derian Stianche           12 Tamaqua Area           1:57.18   2
  2 Dalton Domchek            12 Northampton Area       1:58.67   2
  3 William Marina            11 Stroudsburg            1:59.13   2
  4 Ryan Wycherley            12 Liberty                1:59.79   2
  5 Paul Petre                11 Emmaus                 2:00.37   2
  6 Marino Bubba              11 Bangor Area            2:00.48   2
  7 Kevin Haas                11 Blue Mountain          2:00.81   2
  8 Alec Di Cesare            10 Southern Lehigh        2:01.01   2
  9 Alex Fillman              12 Southern Lehigh        2:01.36   2
 10 Christopher Osenbach      11 Tamaqua Area           2:01.62   1
 11 John Koons                12 N Dame G. Pond         2:02.31   2
 12 Morgan O'Brien            12 Bangor Area            2:02.44   1
 13 Marcos Hernandez          12 William Allen          2:03.96   1
 14 Mark Magee                11 Emmaus                 2:04.13   1
 15 Alex Pawlowski            11 William Allen          2:04.19   1
 16 Travis Lahr               11 Nazareth Area          2:04.28   2
 17 Christian Voloshen        11 Nazareth Area          2:04.40   2
 18 Evan Serafin              10 Nazareth Area          2:04.49   1
 19 Tyler Akob                 9 Pleasant Valley        2:05.12   1
 20 Marc Ramson               12 Southern Lehigh        2:08.29   1
 21 Nathan Reimer             11 Parkland               2:10.56   1
 22 Parker Daly               12 Stroudsburg            2:14.25   1
 23 Andre Green               12 Stroudsburg            2:14.29   1