Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
2019 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/15/2019 to 5/16/20
                            Class  AAA                             
                       Whitehall Super Site                        
 
Event 15  Girls 400 Meter Dash AAA
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Ashley Ryan               10 Emmaus                 1:04.14    
  2 Victoria Gilbert          12 Liberty                1:04.20    
  3 Mackenzie DiCello          9 Pottsville Area        1:05.59    
  4 Mariana Aubele-Gonzalez   10 Parkland               1:05.62    
  5 Jakayla Holmes             9 Northwestern Lehigh    1:05.97    
  6 Brianna Tyler              9 Northampton Area       1:06.10    
  7 Emily Wells               12 Whitehall              1:06.50    
  8 Ava Moser                 11 Palisades              1:07.95    
Section  2                                                         
  1 Olivia Mayes              11 E Strouds North        1:01.65    
  2 Aubrey Semler             10 Parkland               1:01.87    
  3 Julia Kluge               10 Blue Mountain          1:02.28    
  4 Ade Conover               10 Louis E. Dieruff       1:02.40    
  5 Nyia Moon                  9 Pleasant Valley        1:02.51    
  6 Safiya Parkins            10 E Strouds South        1:03.25    
  7 Zoey Bronson              10 Wilson Area            1:03.33    
  8 Natasha Kuklis            12 Allentown Cent         1:03.55    
Section  3                                                         
  1 Talitha Diggs             11 Saucon Valley            55.92    
  2 Alexis Doherty            10 Nazareth Area            59.59    
  3 Abigail Radcliffe         12 Nazareth Area            59.77    
  4 Madison Brown             10 Emmaus                 1:02.00    
  5 Lindsay Solderitch        10 Whitehall              1:02.22    
  6 Ashleigh McNellis         10 Emmaus                 1:02.26    
  7 Avery Francis             11 Stroudsburg            1:05.86    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Talitha Diggs             11 Saucon Valley            55.92   3
  2 Alexis Doherty            10 Nazareth Area            59.59   3
  3 Abigail Radcliffe         12 Nazareth Area            59.77   3
  4 Olivia Mayes              11 E Strouds North        1:01.65   2
  5 Aubrey Semler             10 Parkland               1:01.87   2
  6 Madison Brown             10 Emmaus                 1:02.00   3
  7 Lindsay Solderitch        10 Whitehall              1:02.22   3
  8 Ashleigh McNellis         10 Emmaus                 1:02.26   3
  9 Julia Kluge               10 Blue Mountain          1:02.28   2
 10 Ade Conover               10 Louis E. Dieruff       1:02.40   2
 11 Nyia Moon                  9 Pleasant Valley        1:02.51   2
 12 Safiya Parkins            10 E Strouds South        1:03.25   2
 13 Zoey Bronson              10 Wilson Area            1:03.33   2
 14 Natasha Kuklis            12 Allentown Cent         1:03.55   2
 15 Ashley Ryan               10 Emmaus                 1:04.14   1
 16 Victoria Gilbert          12 Liberty                1:04.20   1
 17 Mackenzie DiCello          9 Pottsville Area        1:05.59   1
 18 Mariana Aubele-Gonzalez   10 Parkland               1:05.62   1
 19 Avery Francis             11 Stroudsburg            1:05.86   3
 20 Jakayla Holmes             9 Northwestern Lehigh    1:05.97   1
 21 Brianna Tyler              9 Northampton Area       1:06.10   1
 22 Emily Wells               12 Whitehall              1:06.50   1
 23 Ava Moser                 11 Palisades              1:07.95   1