Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License                      5/16/2019 - 7:09 PM
         2019 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/15/2019 to 5/16/2019          
                                       Class  AAA                                       
                                  Whitehall Super Site                                  
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash AA
================================================================                        
    Name                    Year School                  Finals                         
================================================================                        
Section  1                                                                              
  1 Gianni Reto               12 Pen Argyl Area           55.86                         
  2 Bailey Spittle            11 Minersville Area         56.37                         
  3 Cole Brown                 9 Catasauqua               56.75                         
  4 Educ Zamudio              10 Shenandoah Valley        58.46                         
  5 Thomas Salva              10 Palisades                58.94                         
  6 Angel Font                10 Catasauqua               59.22                         
  7 Reynardo Mejia            10 Shenandoah Valley      1:00.23                         
Section  2                                                                              
  1 Elias Tavares             11 Panther Valley           53.86                         
  2 Bryce Weber               11 Pine Grove Area          55.89                         
  3 Shea Morgan               10 Pine Grove Area          56.32                         
  4 Jordan Pena               12 Pine Grove Area          57.13                         
  5 Danny Lawrence            11 Mahanoy Area             57.24                         
  6 Benjamin Seachrist         9 Jim Thorpe Area          57.87                         
Section  3                                                                              
  1 Ean Chelak                10 Marian Catholic          51.91                         
  2 D'Angelo Deering          12 Schuylkill Haven         52.83                         
  3 Marcus Yearwood           10 Palisades                53.29                         
  4 Mason Smeland             10 Palisades                53.69                         
  5 Justen Arriaga            10 Marian Catholic          53.97                         
  6 Marcus Crespo             12 Mahanoy Area             54.38                         
 -- Kory Marlatt              12 Palmerton Area              DQ  asstd lane 5 runr      
 -- Richard Hrusovsky         12 Palmerton Area              DQ  asstd by lane 8 runr   
===================================================================                     
    Name                    Year School                  Finals  H#                     
===================================================================                     
Finals                                                                                  
  1 Ean Chelak                10 Marian Catholic          51.91   3                     
  2 D'Angelo Deering          12 Schuylkill Haven         52.83   3                     
  3 Marcus Yearwood           10 Palisades                53.29   3                     
  4 Mason Smeland             10 Palisades                53.69   3                     
  5 Elias Tavares             11 Panther Valley           53.86   2                     
  6 Justen Arriaga            10 Marian Catholic          53.97   3                     
  7 Marcus Crespo             12 Mahanoy Area             54.38   3                     
  8 Gianni Reto               12 Pen Argyl Area           55.86   1                     
  9 Bryce Weber               11 Pine Grove Area          55.89   2                     
 10 Shea Morgan               10 Pine Grove Area          56.32   2                     
 11 Bailey Spittle            11 Minersville Area         56.37   1                     
 12 Cole Brown                 9 Catasauqua               56.75   1                     
 13 Jordan Pena               12 Pine Grove Area          57.13   2                     
 14 Danny Lawrence            11 Mahanoy Area             57.24   2                     
 15 Benjamin Seachrist         9 Jim Thorpe Area          57.87   2                     
 16 Educ Zamudio              10 Shenandoah Valley        58.46   1                     
 17 Thomas Salva              10 Palisades                58.94   1                     
 18 Angel Font                10 Catasauqua               59.22   1                     
 19 Reynardo Mejia            10 Shenandoah Valley      1:00.23   1                     
 -- Richard Hrusovsky         12 Palmerton Area              DQ   3 asstd by lane 8 runr
 -- Kory Marlatt              12 Palmerton Area              DQ   3 asstd lane 5 runr