Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
2019 PIAA Dist 11 Track & Field Championship - 5/15/2019 to 5/16/20
                            Class  AAA                             
                       Whitehall Super Site                        
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash AA
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Haylie Yoder              10 Pine Grove Area        1:06.30    
  2 Abby Hernandez            12 Weatherly Area         1:07.39    
  3 Megan Wessner             11 Pine Grove Area        1:07.40    
  4 Breonna Brinkley          10 Catasauqua             1:08.73    
  5 Ryleigh Schultz           11 Schuylkill Haven       1:09.80    
  6 Maddison Quick            10 Mahanoy Area           1:10.46    
  7 Allie Smith               12 Williams Valley        1:17.40    
Section  2                                                         
  1 Annmarie Hohl              9 N Dame G. Pond         1:03.91    
  2 Andraya Pikitus           11 Marian Catholic        1:04.38    
  3 Makenna Bankes            10 Weatherly Area         1:06.14    
  4 Nicole Capparell          12 Marian Catholic        1:06.34    
  5 Isabella Lentini          11 Minersville Area       1:06.40    
  6 April Gerber              12 Tamaqua Area           1:06.71    
  7 Tessa Bevilacqua          10 Jim Thorpe Area        1:09.14    
  8 Madison Balliet           10 Palmerton Area         1:10.58    
Section  3                                                         
  1 Liz Harner                12 North Schuylkill       1:00.50    
  2 Lydia Wallace             10 Jim Thorpe Area        1:00.58    
  3 Alexis Disora             11 N Dame G. Pond         1:00.96    
  4 Frances Kabana            10 Tamaqua Area           1:02.45    
  5 Haley Moss                 9 Mahanoy Area           1:03.15    
  6 Haley Zimerofsky          12 Nativity Bvm           1:03.87    
  7 Lexi Rushatz              10 Catasauqua             1:04.83    
  8 Gabrielle Miller          10 Pine Grove Area        1:05.78    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Liz Harner                12 North Schuylkill       1:00.50   3
  2 Lydia Wallace             10 Jim Thorpe Area        1:00.58   3
  3 Alexis Disora             11 N Dame G. Pond         1:00.96   3
  4 Frances Kabana            10 Tamaqua Area           1:02.45   3
  5 Haley Moss                 9 Mahanoy Area           1:03.15   3
  6 Haley Zimerofsky          12 Nativity Bvm           1:03.87   3
  7 Annmarie Hohl              9 N Dame G. Pond         1:03.91   2
  8 Andraya Pikitus           11 Marian Catholic        1:04.38   2
  9 Lexi Rushatz              10 Catasauqua             1:04.83   3
 10 Gabrielle Miller          10 Pine Grove Area        1:05.78   3
 11 Makenna Bankes            10 Weatherly Area         1:06.14   2
 12 Haylie Yoder              10 Pine Grove Area        1:06.30   1
 13 Nicole Capparell          12 Marian Catholic        1:06.34   2
 14 Isabella Lentini          11 Minersville Area       1:06.40   2
 15 April Gerber              12 Tamaqua Area           1:06.71   2
 16 Abby Hernandez            12 Weatherly Area         1:07.39   1
 17 Megan Wessner             11 Pine Grove Area        1:07.40   1
 18 Breonna Brinkley          10 Catasauqua             1:08.73   1
 19 Tessa Bevilacqua          10 Jim Thorpe Area        1:09.14   2
 20 Ryleigh Schultz           11 Schuylkill Haven       1:09.80   1
 21 Maddison Quick            10 Mahanoy Area           1:10.46   1
 22 Madison Balliet           10 Palmerton Area         1:10.58   2
 23 Allie Smith               12 Williams Valley        1:17.40   1