Bellwood InviteBellwood, PA
5/3/2021

< Back

#6 Men's 100 Meters Results

Finals

PL JD Athlete Team Time Pts HPL
1 BEARER, Tyler Northern Cambria High School 11.38 10 5 (1)
2 MOORE, Kadin Southern Huntingdon 11.47 8 5 (2)
3 O'BRIEN, Jameson Central Cambria HS 11.48 6 4 (1)
4 WRACHER, Nate Bedford 11.52 5 5 (3)
5 GILLIS, Collin Tussey Mountain 11.71 4 4 (2)
6 WEBER, Ethan Bedford 11.72 3 5 (4)
7 WYRWAS, Nolan Central Cambria HS 11.73 2 4 (3)
8 MARINO, Kendrel Southern Huntingdon 11.74 1 5 (5)
9 BROWER, Gabe Juniata Valley 11.76   1 (1)
10 MUSSER, Mike Juniata Valley 11.77   1 (2)
11 SMITH, David Tussey Mountain 11.79   5 (6)
12 MYERS, Peyton Northern Cambria High School 11.84   3 (1)
13 CLIFTON, Matt Tyrone Area 11.85   3 (2)
14 MALLON, Sean Bellwood Antis 11.94   4 (4)
15 IRVIN, Owen Bald Eagle Area 11.97   4 (5)
16 BROOKS, Matt Tyrone Area 12.03   4 (6)
17 KEEN, Cooper Bellwood Antis 12.12   3 (3)
18 WRIGHT, Gage Cambria Heights 12.14   3 (4)
19 RECK, Skylar Mount Union Area 12.25   2 (1)
20 MCCLENAHAN, Matthew Philipsburg-Osceola Area 12.34   3 (5)
21 CLARK, Austin United 12.44   2 (2)
22 IMLER, Jon Martinsburg Central High School 12.63   2 (3)
23 PALMER, Sam Saint Joseph's Catholic Academy 12.66   1 (3)
24 FORTSON, Shakur Mount Union Area 12.77   3 (6)
25 WEBSTER, Carter Philipsburg-Osceola Area 13.03   2 (4)
26 BLANKENBICKER, Bridger United 13.10   1 (4)
27 WALTERS, Liam Martinsburg Central High School 13.20   1 (5)
28 LANGE, Joseph Bald Eagle Area 13.89   1 (6)
JOHNSON, Parker West Branch DNS  
TRYBUS, Tanner Cambria Heights DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 BROWER, Gabe Juniata Valley11.76  
2 MUSSER, Mike Juniata Valley11.77  
3 PALMER, Sam Saint Joseph's Catholic Academy12.66  
4 BLANKENBICKER, Bridger United13.10  
5 WALTERS, Liam Martinsburg Central High School13.20  
6 LANGE, Joseph Bald Eagle Area13.89  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 RECK, Skylar Mount Union Area12.25  
2 CLARK, Austin United12.44  
3 IMLER, Jon Martinsburg Central High School12.63  
4 WEBSTER, Carter Philipsburg-Osceola Area13.03  
JOHNSON, Parker West BranchDNS  
TRYBUS, Tanner Cambria HeightsDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 MYERS, Peyton Northern Cambria High School11.84  
2 CLIFTON, Matt Tyrone Area11.85  
3 KEEN, Cooper Bellwood Antis12.12  
4 WRIGHT, Gage Cambria Heights12.14  
5 MCCLENAHAN, Matthew Philipsburg-Osceola Area12.34  
6 FORTSON, Shakur Mount Union Area12.77  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 O'BRIEN, Jameson Central Cambria HS11.48 6
2 GILLIS, Collin Tussey Mountain11.71 4
3 WYRWAS, Nolan Central Cambria HS11.73 2
4 MALLON, Sean Bellwood Antis11.94  
5 IRVIN, Owen Bald Eagle Area11.97  
6 BROOKS, Matt Tyrone Area12.03  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 BEARER, Tyler Northern Cambria High School11.38 10
2 MOORE, Kadin Southern Huntingdon11.47 8
3 WRACHER, Nate Bedford11.52 5
4 WEBER, Ethan Bedford11.72 3
5 MARINO, Kendrel Southern Huntingdon11.74 1
6 SMITH, David Tussey Mountain11.79