Bellwood InviteBellwood, PA
5/3/2021

< Back

#18 Men's 200 Meters Results

Finals

PL JD Athlete Team Time Pts HPL
1 MOORE, Kadin Southern Huntingdon 23.10 10 5 (1)
2 O'BRIEN, Jameson Central Cambria HS 23.70 8 5 (2)
3 WRACHER, Nate Bedford 23.99 6 5 (3)
4 MALLON, Sean Bellwood Antis 24.14 5 4 (1)
5 WEBER, Ethan Bedford 24.17 4 5 (4)
6 IRVIN, Owen Bald Eagle Area 24.26 3 5 (5)
7 KEEN, Cooper Bellwood Antis 24.27 2 3 (1)
8 BROOKS, Matt Tyrone Area 24.37 1 4 (2)
9 ROBERTS, Corey Central Cambria HS 24.38   5 (6)
10 BIESINGER, Josh Martinsburg Central High School 24.64   3 (2)
11 LITTLE, Braydon Philipsburg-Osceola Area 24.65   4 (3)
12 BROWER, Gabe Juniata Valley 24.84   1 (1)
13 MARINO, Kendrel Southern Huntingdon 25.06   4 (4)
14 BALDAUF, Deegan Tyrone Area 25.08   3 (3)
15 WRIGHT, Gage Cambria Heights 25.33   3 (4)
16 CLARK, Austin United 25.52   2 (1)
17 GRASSMYER, Gaige United 25.89   3 (5)
18 COPELAND, Peter Northern Cambria High School 25.91   3 (6)
19 IMLER, Jon Martinsburg Central High School 25.98   2 (2)
20 GRIFFITHS, Joe Northern Cambria High School 25.99   2 (3)
21 HURLBURT, Peter Saint Joseph's Catholic Academy 26.15   2 (4)
22 FENTON, Braeden Philipsburg-Osceola Area 26.31   2 (5)
23 STEEL, Hunter Mount Union Area 26.33   2 (6)
24 MUSSER, Gavin Juniata Valley 26.93   1 (2)
25 LANGE, Joseph Bald Eagle Area 29.50   1 (3)
26 RECK, Skylar Mount Union Area 29.52   4 (5)
EIRICH, Matt West Branch DNS  
HOCK, Daniel Cambria Heights DNS  
GILLIS, Collin Tussey Mountain NT  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 BROWER, Gabe Juniata Valley24.84  
2 MUSSER, Gavin Juniata Valley26.93  
3 LANGE, Joseph Bald Eagle Area29.50  
EIRICH, Matt West BranchDNS  
HOCK, Daniel Cambria HeightsDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 CLARK, Austin United25.52  
2 IMLER, Jon Martinsburg Central High School25.98  
3 GRIFFITHS, Joe Northern Cambria High School25.99  
4 HURLBURT, Peter Saint Joseph's Catholic Academy26.15  
5 FENTON, Braeden Philipsburg-Osceola Area26.31  
6 STEEL, Hunter Mount Union Area26.33  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 KEEN, Cooper Bellwood Antis24.27 2
2 BIESINGER, Josh Martinsburg Central High School24.64  
3 BALDAUF, Deegan Tyrone Area25.08  
4 WRIGHT, Gage Cambria Heights25.33  
5 GRASSMYER, Gaige United25.89  
6 COPELAND, Peter Northern Cambria High School25.91  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 MALLON, Sean Bellwood Antis24.14 5
2 BROOKS, Matt Tyrone Area24.37 1
3 LITTLE, Braydon Philipsburg-Osceola Area24.65  
4 MARINO, Kendrel Southern Huntingdon25.06  
5 RECK, Skylar Mount Union Area29.52  
GILLIS, Collin Tussey MountainNT  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Team Time Pts
1 MOORE, Kadin Southern Huntingdon23.10 10
2 O'BRIEN, Jameson Central Cambria HS23.70 8
3 WRACHER, Nate Bedford23.99 6
4 WEBER, Ethan Bedford24.17 4
5 IRVIN, Owen Bald Eagle Area24.26 3
6 ROBERTS, Corey Central Cambria HS24.38